Komínové krycí desky - popis kategorie zboží

Komínová krycí deska s nadstřešními prstenci DEKOR

Komínové těleso je shora ukončeno komínovou krycí deskou, která jej uzavírá a zároveň chrání proti vnějším vlivům. Tato nejvyšší část komína, nazývaná také komínová hlava, je plně vystavena působení klimatických podmínek, takže musí být maximálně odolná vůči střídavému působení mrazu a vysokých teplot i vůči vodním srážkám. Ze spodní strany musí být krycí deska po obvodu opatřená dostatečně dimenzovanou okapničkou, která zabraňuje stékání srážek z desky na komínové těleso. Kvůli své expozici tedy musí být komínová krycí deska z materiálu natolik odolného, aby zajistil její dlouhodobou životnost a zároveň musí být její materiál i provedení estetické, aby krycí deska vhodně doladila celkový vzhled komína. Naše komínové krycí desky tyto požadavky splňují na 100%.

Komínové krycí desky jsou vyrobené z pohledového vibrolitého Liaporbetonu – betonu s lehkým keramickým kamenivem LIAPOR® mimořádných technických parametrů. Tento jedinečný a na výrobu náročný materiál je na komínové krycí desky použit pouze v komínovém systému KOMSYKO®. Speciální složení lehké betonové směsi typu LWHPC s příměsí mikrosiliky, alkalivzdorných skelných vláken a dalších přísad dodává výslednému lehkému betonu unikátní vlastnosti – při pevnosti standardního betonu 25 MPa dosahuje jen poloviční objemové hmotnosti klasického betonu, tedy méně než 1.200 kg/m3. Tepelný odpor je 3x vyšší než u klasického betonu. Rozptýlená skelná mikrovýztuž účinně vyztužuje desku v celém objemu materiálu a odstraňuje potřebu klasické žebírkové ocelové výztuže typu Roxor, s jejími negativními vlivy na vzhled a životnost betonu. Složení betonové směsi zaručuje minimální nasákavost a maximální odolnost vůči vlivům vnějšího prostředí. Reaktivní příměsi v betonové směsi navíc zajišťují znovuobnovení celistvosti betonového povrchu i v případě jeho narušení - díky procesu zvaném kolmatace - samozacelení. Při vzniku trhlinky v povrchu betonu je reaktivní příměs vyplavena do prostoru trhlinky, kde zkrystalizuje a trhlinku opět utěsní - dojde tak vlastně k srůstu a zahojení poškození betonu. To dále zvyšuje životnost a odolnost použitého lehkého betonu. Díky těmto vlastnostem materiálu může být komínová deska dostatečně masivní, aby zajistila elegantní vzhled komínové hlavy a přesto umožňuje velmi snadnou instalaci při stavbě, díky nízké hmotnosti desky. Jiné materiálové složení neumožňuje dosažení takových zdánlivě protichůdných parametrů. Vysoký tepelný odpor pak zajišťuje rovnoměrné tepelné parametry celého komínového pláště s eliminací tepelných mostů. Je odstraněno riziko kondenzace vodních par na podchlazeném povrchu – tzv. pocení betonu.

Krycí desky jsou opatřeny transparentní povrchovou úpravou nástřikem akrylátového nano-penetrátoru s hloubkovým účinkem, který zabraňuje pronikání produktů spalin do povrchu desek i výrazně snižuje usazování nečistot, řas a lišejníků na jejich povrchu. Tím je zaručen dlouhodobý perfektní vzhled, neovlivněný působením vnějšího prostředí.

V rozích na spodní ploše krycích desek je systém větracích kanálků, který navazuje na větrací kanálky v komínovém plášti a propojuje zadní odvětrání komínového systému KOMSYKO® do vnějšího prostoru.

 

 

Tlačítko - vrátit se na kategorii

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.