Výpočet komínového tahu - poptávka komína

KOMSYKO - Sázka na jistotu s výpočtem komínového tahu

Logo KOMSYKO žirafa - Výpočet komínového tahu je ZDARMA!Vážení zákazníci, pokud uvažujete o koupi nového komínu, nabízíme Vám jako první krok bezplatné a nezávazné posouzení komínového tahu uvažovaného komínu! Na základě výsledků výpočtu a po konzultaci s Vámi pak navrhneme optimální komínovou sestavu, odpovídající přesně Vašim potřebám a provedeme její nacenění. Následná doprava kompletního komína na místo stavby je zdarma.

 

Více informací o úspoře palivaMáte tak možnost získat předem informace, jaké řešení spalinové cesty, především jaký průměr komínového průduchu, je nejvhodnější pro Vámi uvažovaný kotel, kamna nebo krbovou vložku při předpokládané výšce komína. Předejdete tak možným budoucím problémům při provozu tepelného spotřebiče. Díky instalaci komína KOMSYKO® s ideálními parametry právě pro Vaše konkrétní potřeby získáte skutečně funkční a spolehlivé řešení odvodu spalin. Budete moci dokonale vyregulovat spalovací proces v připojeném kotli či kamnech a tím dosáhnete výrazných úspor paliva až 25%, díky optimálnímu spalování. Ulehčíte si práci s čištěním a údržbou kotle či kamen a prodloužite i jejich životnost.

Je třeba si uvědomit, že průměr komínového průduchu v projektové dokumentaci je stanovován v okamžiku, kdy vůbec není řešeno, jaký spotřebič bude do komínového průduchu vlastně připojen! Proto je téměř vždy zvoleno, jako universální řešení, užití průměru komínového průduchu 200 mm, protože

- je to léty zažitá praxe

- panuje mylné přesvědčení, že větší je lepší

- a přitom je to chyba!

Nechte si tedy od nás předem spočítat skutečně vhodný průměr komínového průduchu a potřebnou výšku komína potřebného právě pro Váš uvažovaný spotřebič paliv. Často je totiž správné použití menšího průměru komínového průduchu, tedy 140, 160 nebo 180 mm, než je automaticky navrhovaný průměr komínového průduchu 200 mm!

 

Poptejte tepelně-technický výpočetProtože si bereme jako své poslání, aby námi dodaná komínová sestava byla tím nejlepším možným řešením každého individuálního požadavku našich zákazníků, tak provádíme bezplatně předběžné kompletní posouzení plánované spalinové cesty. Tepelně-technický výpočet spalinové cesty probíhá pomocí specializovaného software KOMÍN od české firmy PROTECH.

Takže neváhejte a zadejte si u nás provedení tepelně-technického návrhu komínového systému KOMSYKO®. Zašlete nám potřebné údaje na naši e-mailovou adresu kolar-stavebniny@kolar-stavebniny.cz, nebo nám zavolejte na telefonní číslo 603 444 761, případně v pracovní době na telefonní čísla 603 201 897, 387 220 318.

Pro správnou funkci celé spalinové cesty je totiž vždy nutné posouzení souladu konkrétního připojeného kotle nebo kamen a navrhovaného komínu. Pro provedení výpočtu je tedy nutné znát už přesnou značku a typ spotřebiče, který hodláte instalovat. Výpočtem se předem ověří, zda s připojeným spotřebičem bude uvažovaná spalinová cesta funkční a vyhovující požadavkům norem. Je možné předem odhalit nedostatky a rizika původně uvažovaného řešení a lze je snadno odstranit. Kontroluje se, jestli komín bude poskytovat dostatečný komínový tah, aby zajistil řádnou funkci spotřebiče, zda v komínu bude odpovídající rychlost proudění spalin a zda nebude v komíně docházet ke kondenzaci, případně v jakých provozních režimech spotřebiče ke kondenzaci může dojít. Výpočet se provádí jak pro nominální výkon spotřebiče - tedy pro plný výkon, tak pro výkon snížený.

 

Tepelně-technický výpočet spalinové cesty je proveden dle normy EN 13348-1:2003 a 13384-2:2004. Posouzení spalinové cesty sestává z hydraulického výpočtu průřezu komínového průduchu a tepelně technického výpočtu, kterým se posuzuje teplota spalin v jednotlivých úsecích spalinové cesty a v ústí komínu. Základním údajem pro výpočet spalinové cesty je výstupní teplota spalin ze spotřebiče, hmotnostní tok spalin a hodnota přebytku vzduchu, s jakou je spotřebič paliva provozován a dále pak tepelně-technické parametry komínu, na který je spotřebič připojen + průměr a výška tohoto komína.

Pro provedení tepelně-technického výpočtu komínového tahu potřebujeme znát tyto údaje...

 

Šipka PŘEDCHOZÍŠipka POKRAČOVAT
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.